Baldų priežiūros ir eksploatavimo taisyklės

1. Baldus reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, tiesioginio elektros prietaisų poveikio, negalima jų statyti arčiau nei 1 m iki židinių, šilumos šaltinių, oro kondicionierių.

2. Baldų negalima stumdyti, nes galima juos pažeisti. Baldų pernešimas leis išvengti galimų grindų apgadinimų. Perstūmimo metu baldų kojelės gali subraižyti grindų paviršių.

3. Staigūs temperatūros pokyčiai gali stipriai pažeisti baldus arba jų dalis.

4. Reikia vengti vandens, alkoholio, skiediklio, tirpiklių ir įvairių kitų cheminių priemonių poveikio baldams. Priemonės, skirtos baldų valymui yra naudojamos tik su baldų naudotojo atsakomybe, prieš tai priemonę išbandžius nematomoje vietoje.

5. Baldai turi būti statomi sausose, vėdinamose patalpose. Baldai negali būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių. Baldus reikia saugoti nuo:

5.1.      tiesioginių saulės spindulių;

5.2.      baldai neturėtų stovėti arčiau nei 1 m iki šilumos šaltinio;

5.3.      rekomenduojama laikymo ar eksploatacijos temperatūra  nuo +15ºC iki +25ºC;

5.4.      privalu užtikrinti, kad ant baldų nepatektų karštų daiktų (lygintuvų, puodų, ir pan.);

5.5.      mechaninio poveikio (vengti smūgių, nesisupti ant durelių, nelipti ant plastikinių paviršių, nekrauti ant plastikinių paviršių svorio, nebraižyti paviršiaus aštriais daiktais);

5.6.      skysčių ir rūgščių poveikio;

5.7.      aukštos temperatūros.

Baldų eksploatacijos ir priežiūros taisyklės

Baldų pristatymas, išpakavimas, baldų pastatymas

Įsitikinkite, kad visos transportavimo apsaugos yra pašalintos. Atsargiai kelkite gaminį visu korpusu nuo pagrindo. Išpakavus baldą nerekomenduojama juo iškart naudotis. Palikite baldą išsivėdinti. Baldai turi būti pastatyti ant lygaus paviršiaus. Baldą statykite 5 – 10 cm nuo sienos, kad neatsirastų nusitrynimų ar įspaudimų. Rekomenduojama patalpos santykinė oro drėgmė: 45% – 55%, temperatūra nuo +18ºC iki +23ºC. Nerekomenduoja baldo statyti pernelyg arti šildytuvų ir kitų šilumos šaltinių, toliau nuo orlaidžių ir oro kondicionierių, kad būtų išvengta staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių (minimalus atstumas 1 m.)

Kasdieninis baldų naudojimas

Baldai turi būti naudojami pagal paskirtį. Negalima sėdėti, laipioti, šokinėti ant baldų paviršiaus plastikinių detalių. Skirtumų atsiradimas dėl netolygaus baldo naudojimo nėra baldo trūkumas. Laikui bėgant gali atsirasti atspalvio ir paviršiaus nevienodumas, kurį sąlygoja blukinantis šviesos poveikis, natūralus nusidėvėjimas naudojant ir prižiūrint baldą. Paviršiaus plastikinės dalys po kurio laiko gali prarasti dalį savo savybių, natūraliai senėjant plastikui ir prarandant savo lankstumą. Šių požymių atsiradimas nėra laikomas baldo trūkumu.

Valymas

Baldams valyti privaloma naudotis tik atitinkamų registruotų įmonių valymo paslaugomis arba naudoti parduodamas sertifikuotas priemones, skirtas tik atitinkamų baldų paviršių priežiūrai, griežtai laikantis baldų priežiūros ir eksploatavimo taisyklių. Purvą ir dulkes atsargiai nuvalykite minkštu audiniu arba specialiomis šluostėmis. Valant nespauskite, netrinkite vienoje vietoje. Baldus valyti reikia sukamais judesiais, smarkiai nespaudžiant. Stiprus trynimas gali pažeisti paviršių. Jei baldas yra šlapias, nedžiovinkite jo plaukų džiovintuvu, o naudokite popierinius rankšluosčius ar sausą audinį. Plastikines detales valykite švelniu drėgnu audiniu, po to nusausinkite švariu, baltu audiniu. Baldus, konstrukcijoje turinčius laminuotą medžio drožlių plokštę, neigiamai veikia tiesioginis kontaktas su vandeniu. Vanduo gali „išpūsti“ pačią plokštę. Išpylus vandens ar kito skysčio jį reikia greitai nuvalyti. Ilgiau paliktas vanduo gali prasiskverbti į plokštės vidų ir deformuoti plokštės paviršių. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila.

Čiužinių priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

Čiužinio transportavimo metu negalima jo sulenkti pusiau, nes gali atsisluoksniuoti ar sutrūkinėti konstrukcinės jo dalys. Jei išpakavus čiužinį, pasklinda „naujos prekės kvapas“, prašome jį palikti vėdinamojoje patalpoje. Kvapas išgaruos per trumpą laiko tarpą. Gaminio kvapas nėra gamybos brokas ir tokiais atvejais gamintojas neprivalo pakeisti čiužinio. Veikiamas šviesos porolonas keičia spalvą (geltonuoja), tačiau nepraranda savo fizinių savybių. Spalvos kitimas nelaikomas gaminio broku ir tokiais atvejais gamintojas neprivalo pakeisti čiužinio. Čiužinį būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir nuo drėgmės. Čiužinio eksploatavimo metu rekomenduojama periodiškai (kartą per mėnesį) jį apsukti 180 laipsnių kampu (sukeisti galvūgalį su kojūgaliu) bei apversti, tam, kad čiužinys būtų tolygiai apkraunamas ir nenukentėtų jo komfortabilumas. Tokiu būdu jis tarnaus ilgiau. Čiužinių užvalkalo audinį rekomenduojama prižiūrėti kaip nurodyta priežiūros etiketėje. Čiužinio užvalkalą lengva nuvilkti. Retkarčiais jį išplaukite ar išvalykite sausu cheminiu būdu. Plauti patartina 40°C temperatūros vandenyje. Gręžkite švelniai, kad audinys nesusitrauktų. Draudžiama juos džiovinti džiovintuvuose. Užvalkalas gali nežymiai susitraukti, bet per trumpą laiko tarpą, užvilkus ant čiužinio branduolio matmenys atsistato. Jeigu čiužinio užvalkalas nenuimamas, naudokite papildomą užvalkalą, kurį galėsite nuimti ir išplauti. Draudžiama čiužinį apkrauti sunkiais daiktais ir šokinėti. Čiužiniai skirti ne sėdėjimui, o gulėjimui. Sėdėjimas vienoje vietoje (pvz. žiūrint TV, skaitant ir pan. ) pažeidžia čiužinį. Jei gaminys buvo sušlapintas arba išmirkytas, ar nesilaikoma higienos reikalavimų (viskoelastinė medžiaga sugeria skysčius ir yra sudėtinga ją džiovinti) mažina jo elastingumą ir funkcionalumą, spyruoklinių čiužinių spyruoklės gali surūdyti ir atsirasti deformacijų. Tinkama miegui temperatūra 15-20°C, rekomenduojama oro drėgmė ~60%. Atsižvelgiant į higienos reikalavimus čiužinius rekomenduojama keisti po 7 metų. Garantija taikoma fiziniams defektams ir pokyčiams, jei deformacija sudaro daugiau nei 10% nuo esamo gaminio aukščio. Dėl ypatingo pagrindą sudarančių medžiagų elastingumo gali atsirasti +/-2% leistinas čiužinio matmenų nuokrypis. Toks nuokrypis nėra laikomas čiužinio broku. Dalinis čiužinio minkštumo padidėjimas iki 15% taip pat nėra laikomas broku. Čiužinį vartyti turi mažiausiai du asmenys.

Grotelių priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

Lovų grotelės, labiausiai apkrautose vietose (sėdmenų ir pečių zonose), yra minkštesnės, kad kūnas optimaliai prisitaikytų. Draudžiama ant vienos ar kelių grotelių lentučių perkelti visą svorį. Taip galite sulaužyti grotelių lenteles. Svoris visuomet turi būti paskirstytas tolygiai per visą čiužinio grotelių plotą. Draudžiama ant grotelių šokinėti, tolygiai apkrauti didesniu nei 100 kg svoriu. Atsižvelgiant į higienos reikalavimus groteles rekomenduojama keisti po 10 metų.

Bendros baldų surinkimo instrukcijos

Atsargiai padėkite baldą ant tiesaus, gerai nuvalyto, minkšto paviršiaus, kad išvengtumėt paviršiaus subraižymų. Varžtus atsargiai įdėkite į jiems skirtas skyles. Rankomis varžtus sukite pagal laikrodžio rodyklę. Įsitikinkite ar tinkamus varžtus naudojate. Jeigu jaučiamas pasipriešinimas, tikriausiai naudojate ne tuos varžtus. Baldo surinkimas nereikalauja didelės fizinės jėgos. Priverstinis varžto sukimas gali sugadinti sriegius. Visi varžtai ir medsraigčiai pirmiausia turi būti įsukti rankomis ir tik tada galima visus priveržti raktais. Detalesnę baldų surinkimo instrukciją rasite baldų dėžėje arba pritvirtintą prie paties baldo.

×

Cart